Nadrzędnym celem pracy Klubu jest rozpowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży. Jest to możliwe poprzez prowadzenie treningów judo, gimnastyki i akrobatyki, oraz coroczne letnie i zimowe zgrupowania sportowe. Sportowa działalność klubu objawia się poprzez treningi i starty grup wyczynowych. Zawodnicy Praskiego Centrum Sportu już od najmłodszych lat mogą sprawdzić się na zawodach regionalnych, krajowych i zagranicznych. Pomimo stosunkowo krótkiej działalności, zawodnicy odnoszą liczne sukcesy na arenie międzynarodowej, a Klub zdołał wypracować sobie dobrą renomę. Dodatkową aktywnością stowarzyszenia jest organizowanie happeningów przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, oraz ich rodziców. Spotkania te mają na celu popularyzację zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej, oraz uświadomienie praskiej społeczności zbawiennego wpływu wysiłku fizycznego na organizm i psychikę młodego sportowca. Klub rozpoczął swoją działalność w lutym 2007 r., gdzie na ulicy Mińskiej 1/3/5 w dolnej sali gimnastycznej odbyły się pierwsze zajęcia Judo. Głównym założycielem stowarzyszenia UKS „Praskie Centrum Sportu” jest Cezary Majewski – magister sportu, trener i wychowawca wielu mistrzów Judo. Od początku swojej działalności klub otrzymywał ogromne wsparcie od Dzielnicy Praga Południe, oraz Biura Sportu i Rekreacji Miasta Stołecznego Warszawy.