Warning: A non-numeric value encountered in /domains/uks-pcs.pl/public_html/wp-content/themes/brooklyn/inc/ut-custom-css.php on line 1537

Historia klubu

Klub rozpoczął swoją działalność w lutym 2007r. Głównym założycielem stowarzyszenia jest Cezary Majewski magister sportu, trener i wychowawca wielu mistrzów Judo. Powstanie klubu nie byłoby możliwe bez ogromnego wsparcia Dzielnicy Praga Południe oraz Biura Sportu Miasta Stołecznego Warszawy.
Klub rozpoczął działalność na ulicy Mińskiej 1/3/5, zajęcia odbywały się na dolnej sali gimnastycznej.
Dwa razy do roku organizowane są obozy kondycyjne – zimowe i letnie.
Pierwsze obozy zimowe organizowane były w Solinie, potem kilka  lat jeździliśmy do Szczyrku do ośrodka Orle Gniazdo, obecnie staramy się organizować obozy co roku w innych miejscach.

Głównym letnim obozem od wielu lat jest dwutygodniowy pobyt w Zakopanem. Dla młodszych organizowane są obozy o mniejszej intensywności. Obozy dla młodszych organizowane są w dużych ośrodkach, z kąpieliskami. Organizowane są wycieczki połączone ze zwiedzaniem. Obecnie zajęcia prowadzimy na wielu salach gimnastycznych.

Celem działalności Klubu jest rozpowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży poprzez treningi judo, gimnastyki i akrobatyki. Proponujemy również bardzo różnorodne ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz gry i zabawy ruchowe. Rozwój zawodników zapewniamy poprzez:

• organizowanie treningów,
  • starty w zawodach,
  • zgrupowania, kolonie, obozy

Dodatkowo popularyzujemy działalność klubu przez organizowanie pokazów dla dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych. Prowadzimy również rozmowy z rodzicami mające na celu uświadomienie praskiej społeczności jak zbawienny wpływ na ludzki organizm i psychikę ma umiarkowany wysiłek fizyczny w grupie rówieśników.
Zawodnicy mają możliwość udziału w zawodach, do najmłodszych lat. Na początku taka rywalizacja ma charakter głównie zabawy. Stopniowo oswajając dziecko ze stresem, emocjami. Zawodnicy, mimo młodego wieku, odnoszą liczne sukcesy, również na arenach międzynarodowych. Dzięki temu, mimo, że klub działa stosunkowo krótko, zdążył już wypracować sobie renomę.