AKROBATYKA

DZIECI OD 4 LAT

To zajęcia rozszerzone o podstawy gimnastyki korekcyjnej, które idealnie przygotują dzieci do uprawiania każdego sportu w przyszłości. Przewidziane są dla dziewczynek i chłopców od 4 roku życia.

Akrobatyka to ogólnorozwojowe, bardzo wszechstronne ćwiczenia. Doskonale wpływają na koordynację psychoruchową u dzieci.

Zapewniają harmonijny rozwój wszystkich cech motorycznych.

AKROBATYKA: grupy wyczynowe są dla chętnych dzieci, które zdecydowały się trenować więcej, mocniej i lepiej.

Grupy wyczynowe trenują 3-5 razy w tygodniu a treningi trwają 1,5-2 godziny. Zawodnicy są przygotowywani do zawodów różnej rangi, biorą udział w zgrupowaniach szkoleniowych i innych akcjach organizowanych przez klub związanych ze sportem wyczynowym. 

O dołączeniu do grupy wyczynowej decyduje trener po przeprowadzeniu testu sprawnościowego.

Akrobatyka jest dyscypliną sportową polegającą na wykonywaniu złożonych układów ćwiczeń gimnastycznych o dużym stopniu trudności. Układy te obejmują ćwiczenia indywidualne, synchroniczne wykonywane przez kobiety i mężczyzn w parach i grupach. Ten sport zapewnia harmonijny rozwój wszystkich cech motorycznych, oraz uczy porozumienia „głowy i ciała”. Zajęcia akrobatyki skupiają się na wszechstronnych ćwiczeniach ogólnorozwojowych wpływających na koordynację psychoruchową dziecka, jego zwinność, gibkość i integrację sensoryczną. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu podczas treningu ćwiczeń siłowych, rozciągających, gier i zabaw bieżnych, skocznych, z mocowaniem, zadań zwinnościowo-koordynacyjnych, oraz przyborów i przyrządów (airtrack – ścieżka gimnastyczna, stojaczki gimnastyczne, trampoliny, materace).

Treningi akrobatyki odbywają się w dwóch grupach, uzależnionych od stopnia zaawansowania:
– Grupa początkująca – zajęcia przeznaczone dla dzieci, które chcą podnieść swoje zdolności koordynacyjne. Podczas zajęć ćwiczący pozna podstawowe figury gimnastyczne i akrobatyczne, oraz skoki.
– Grupa zaawansowana – zajęcia przeznaczone dla dzieci, które znają podstawowe figury akrobatyczne, chcą podnosić swoje zdolności ruchowe i rozpocząć swoje starty w zawodach krajowych i zagranicznych

Close Menu