JUDO

DZIECI OD 6 LAT

Judo jest dyscypliną sportu pochodzącą z Japonii, której nazwa dosłownie oznacza „łagodną drogę”, lub też „drogę do zwinności”. Ten sport doskonale rozwija koordynacyjne, oraz kondycyjne zdolności motoryczne takie jak: wytrzymałość, siłę, szybkość, zdolność łączenia ruchów, poczucia równowagi, orientacji czasowo-przestrzennej.

Takie treningi to również ćwiczenia z elementami gimnastyki korekcyjnej, które umożliwią młodemu adeptowi Judo wszechstronny i harmonijny rozwój fizyczny. Judo jest najczęściej polecanym sportem dla dzieci przez lekarzy, fizjoterapeutów i trenerów różnych dyscyplin sportu.

JUDO

dla dziewczynek i chłopców od 6 roku życia.

WYBIERZ  GRUPĘ I ZAPISZ DZIECKO:

pcs.active-manager.pl

PEŁNY GRAFIK 2019/2020 > KLIKNIJ I SPRAWDŹ

PIERWSZE ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE !!!

W związku ze zmianą systemu rejestracyjnego, każde dziecko, które chce kontynuować treningi w klubie musi zarejestrować się do wybranej grupy od nowa w sezonie 2019/20. Każda nowa osoba najpóźniej po pierwszym, próbnym treningu też musi się zapisać do wybranej grupy w systemie.

Każdy rodzic będzie miał swoje konto i dostęp do wielu danych: lista obecności, płatności, faktury, powiadomienia i inne.

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW 🙂

PIERWSZE ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE !!!

W przypadku problemów z rejestracją prosimy o kontakt: biuro@uks-pcs.pl

Składki wpłacamy do 10-go dnia każdego miesiąca GOTÓWKĄ lub PRZELEWEM na konto:

bank: ALIOR Centrala Warszawa ul.Łopuszańska 38D

numer rachunku: 73 2490 0005 0000 4530 9183 6622

tytuł przelewu: tylko KOD,

który jest generowany po zarejestrowaniu i zapisaniu dziecka do grupy  na naszej stronie, dla każdego dziecka inny.

Każdy zarejestrowany rodzic otrzymuje swoje konto, gdzie ma dostęp do swoich i dziecka danych, listy obecności,płatności, faktury, kontakt z trenerem, powiadomienia.

Prosimy o terminowe wpłaty do 10‑go dnia każdego miesiąca !!!

Zniżki dla rodzeństw: 2 dzieci płaci pełną składkę a trzecie dziecko jest zwolnione z opłaty składki członkowskiej.

w budowie

ZIMA 2020

Wkrótce oferta na obóz zimowy z nauką jady na nartach dla dzieci i ich rodzin.

do pobrania: co-zabrac-na-oboz-lato

do pobrania: co-zabrać-na-obóz-zima

Trening obejmuje ćwiczenia ogólnorozwojowe, akrobatyczne, siłowe, zwinnościowe, gibkościowe, oraz ćwiczenia ściśle nastawione na naukę poszczególnych technik Judo. Zajęcia odbywają się na profesjonalnej, bezpiecznej macie do judo – tatami. Trudne elementy (rzuty, chwyty) mali zawodnicy ćwiczą kolejno w parach na miękkich materacach pod okiem trenera. W treningu często wykorzystuje się formę gier i zabaw odpowiednio zmodyfikowanych które przygotowują młodego zawodnika do bardziej zaawansowanego treningu w dalszych etapach szkolenia.

Zajęcia Judo odbywają się w dwóch grupach, uzależnionych od stopnia zaawansowania:

• Grupa początkująca – zajęcia przeznaczone dla dzieci, które chcą poznać tę sztukę samoobrony. Podczas zajęć ćwiczący pozna techniki podstawowych padów, rzutów i trzymań występujących w Judo. Ponadto zajęcia te poprzez wysiłek, samodyscyplinę i zapoznanie się z japońską etykietą budują charakter i stabilność emocjonalną dziecka.
  • Grupa zaawansowana – zajęcia przeznaczone dla dzieci, które znają podstawy Judo, chcą podnosić swoje zdolności ruchowe i poznawać nowe techniki walki, które mogą bezpośrednio wykorzystać podczas zawodów krajowych i zagranicznych.

Judo ćwiczy charakter. Rozwija pięć głównych cech:

• W judo najważniejsze jest budowanie charakteru poprzez wysiłek, samodyscyplinę, ukierunkowane działania, etykietę i stabilność emocjonalną.
  • Dziecko przekonuje się, że aby dojść do czegoś, poprawnie wykonać technikę, czy osiągnąć wynik sportowy, należy wiele razy powtarzać to samo ćwiczenie.
  • Dzięki judo dzieci uczą się określać kierunek działania. Powinny wiedzieć, co robią i dlaczego.
  • Etykieta judo, wszystkie ukłony, przywitania i pożegnania – uczy szacunku dla drugiej osoby. Nigdy nie wiadomo, w czym nasz przeciwnik jest lepszy. Nie wiemy, w jakiej sytuacji i kiedy spotkamy się z nim ponownie.
  • Judo uczy stabilności emocjonalnej – tego, że sensowniej jest z dystansem spojrzeć na problem niż poddawać się chwilowym emocjom